Jak czyścić klucze do laptopa?

Jak czyścić klucze do laptopa? post thumbnail image

Jak wyczyścić klawisze laptopa? Podstawową metodą jest wyciągnięcie nasadek klawiszy i wyczyszczenie spodu. Świetnie nadają się do tego plastikowe lub drutowe ściągacze nasadek klawiszy. Upewnij się, że wyjmujesz je prawidłowo, ponieważ niektóre z nich mogą być uszkodzone i wymagać wymiany. W takim przypadku należy postępować zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia kluczy laptopa. Jeśli nie możesz wyciągnąć nasadek klawiszy, istnieją również inne sposoby czyszczenia klawiszy laptopa.

Czyszczenie klawiatury laptopa
Aby wyczyścić klawiaturę laptopa, pierwszym krokiem jest odwrócenie komputera do góry nogami i delikatne dotknięcie klawiszy i wskaźnika, aby usunąć brud. Do usuwania uporczywych zabrudzeń można użyć pędzla. Po wyczyszczeniu klawiatura powinna całkowicie wyschnąć na stole. Jeśli klawisze mają metalowe podstawki, wsuń je z powrotem na miejsce, delikatnie naciskając rogi podstawki. Jeśli chcesz zdezynfekować klawisze i wskaźnik, możesz użyć płynnego środka dezynfekującego, takiego jak alkohol do nacierania.

Chusteczki nasączone alkoholem świetnie nadają się również do czyszczenia klawiatury laptopa. Potrafią usuwać brud i zarazki z powierzchni, a nawet czyścić pod klawiszami. Niezależnie od tego, czy używasz mokrej szmatki, czy pędzla, chusteczki nasączone alkoholem można bezpiecznie używać na laptopie. Inną metodą jest użycie sprężonego powietrza do wydmuchania brudu z klawiatury laptopa, ale pamiętaj, aby delikatnie obchodzić się z klawiszami. Aby lepiej chwycić klawisze, odwróć laptopa do góry nogami przed użyciem jednej z tych metod.

Czyszczenie pod klawiszami
Jeśli masz skłonność do zalania podczas pracy na laptopie, dobrym pomysłem jest czyszczenie pod klawiszami laptopa. Podczas gdy klawiatury w stylu chiclet mają tendencję do zatrzymywania brudu i brudu, łatwo je przeoczyć, co utrudnia ich usunięcie. Aby wyczyścić klawisze, po prostu weź mały kawałek taśmy i złóż go na pół. Przetrzyj taśmę wokół klawiszy, pamiętając, aby dostać się pod każdy z nich, aby usunąć brud lub brud. Jeśli wyciek jest lepki, nie używaj taśmy samoprzylepnej. Standardowa przezroczysta taśma będzie działać dobrze.

Jeśli nie masz zestawu narzędzi do nasadek klawiszy, kup go. Ten zestaw zawiera kilka małych plastikowych i metalowych elementów, które idealnie nadają się do czyszczenia pod klawiszami laptopów. Jeśli go nie masz, możesz również użyć płaskiego śrubokręta do czyszczenia klawiszy. Alternatywnie możesz użyć bawełnianego wacika lub płaskiego śrubokręta. Upewnij się, że klawisz całkowicie wyschł przed ponownym nałożeniem go na klawiaturę.

Czyszczenie klawiatury laptopa za pomocą drucianego ściągacza nasadek klawiszy
Aby wyczyścić klawiaturę laptopa, potrzebujesz kilku narzędzi. Na przykład druciany ściągacz nasadek klawiszy jest przydatny do usuwania nasadek klawiszy, chociaż może również działać szczotka druciana lub płaski śrubokręt. Przełącznik motylkowy w laptopie Apple jest podobny do tradycyjnych przełączników nożycowych. Kostka do gitary może być użyta do podważenia nasadek klawiszy i można kupić zestaw narzędzi iFixit, który zawiera zarówno plastikowe, jak i metalowe spudgery.

Niezależnie od tego, czy czyścisz komputer stacjonarny, czy laptop, niezbędny jest druciany ściągacz nasadek klawiszy. Plastikowe ściągacze nasadek klawiszy mogą trwale porysować nasadki klawiszy, dlatego należy zachować ostrożność podczas ich używania. Ściągacz nasadek klawiszy z drutu jest bezpieczny w użyciu i jest znacznie szybszy niż plastikowy. Wiele środków do czyszczenia klawiatury laptopa jest wyposażonych w ściągacz nasadek klawiszy, dzięki czemu możesz wybrać potrzebne narzędzia za jednym razem. Alternatywnie możesz wypróbować metodę ręczną, która jest nieco bardziej czasochłonna i wymagająca.

Źródło: https://www.laptopkey.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Post